Asociația PAN este o organizație non-guvernamentală din Sibiu, înființată în anul 2013, preocupată de bunăstarea animalelor.

ONG-ul se axează pe îngrijirea lor într-un centru, dar și încurajarea adopțiilor animalelor găsite pe stradă.

Până în prezent, Asociația PAN a reușit să salveze atât câini, cât și pisici, să desfășoare cu success campanii de sterilizare și să găsească familii iubitoare și calde pentru animalele care au ajuns sub tutela ei. O parte din animăluțele salvate de Asociația PAN au ajuns și în străinătate, în țări precum Marea Britanie și Germania.

Vrei și tu să ajuți?

Donează Folosind Modalitățile de mai jos

Transfer Bancar RON

Donează prin transfer bancar.

Cont ING RON:

RO91INGB0000999912174907

Transfer Bancar EUR

Donează prin transfer bancar.

Cont ING EUR:

RO96INGB0000999912174914

Donează cu Cardul

Redirecționează 3.5%

Persoanele fizice și PFA-urile pot dona 3,5% din impozitul pe venit

Redirecționează 20%

Companiile pot dona 20% din impozitul pe profit / venit

Paypal

Donează prinPaypal direct către Asociația PAN

Ești o persoană harnică, căreia îi face plăcere să aibă în preajmă felinele adorabile și iubitoare ?

Căutăm Voluntari!

Dacă te regăsești, pisicuțele s-ar bucura enorm să cunoască un voluntar care sa le ajute să păstreze căsuța lor cât mai curată. Au nevoie de ajutor cât mai repede posibil.

Care sunt beneficiile implicării tale ca voluntar:

– ajutorul dat la adapost( curățenie, să hrănim pisicuțele, să le punem apă proaspătă- veți avea parte de o școlarizare în cadrulal adăpostului);
– interacțiune directă cu pisicuțele noastre și o echipă tânără;
– ocazia de a te împrieteni cu mulți alți voluntari simpatici;
– contract de voluntariat;
– adeverință, scrisoare de recomandare.
Vrem o viață mai bună pentru aceste ființe nevinovate!

Dacă vrei să lupți alături de noi, înscrie-te voluntar aici: